Żywa Biblioteka po raz drugi w Oławie

opublikowano:

Przyjdź - Porozmawiaj - Zrozum

29.03.2019 (piątek), w godz. 18:00-22:00, Biblioteka Koronka.

Projekt ma konwencję biblioteki, w której „książkami” są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami. Celem akcji jest wzrost świadomości społeczeństwa, promowanie tolerancji oraz wzrost zaangażowania na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji.

Podobnie jak w tradycyjnej bibliotece, Czytelnicy mogą wybierać z całego szeregu tytułów. Książkami są tu ludzie, a czytaniem - rozmowa. Czytelnik, który przychodzi do Żywej Biblioteki, rejestruje się i dostaje kartę biblioteczną, która obowiązuje tylko podczas trwania akcji. Następnie zapoznaje się z katalogiem i prologami dostępnych Żywych Książek – ludzi reprezentujących grupy, z którymi związane są stereotypy i uprzedzenia. Rozmowa (wypożyczenie) może trwać maksymalnie 20 minut.

Żywa Biblioteka po raz pierwszy została zorganizowana w 2000 r. na festiwalu muzycznym w Roskilde (Dania). W Polsce pojawiła się w marcu 2007 r. w Warszawie. Trzy miesiące później Żywa Biblioteka została zorganizowana we Wrocławiu – po raz pierwszy jako samodzielny event.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie

dodaj komentarz
strona główna
drukuj


Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

oCity - foto

oCity 2012 - 2018 | polityka prywatności | regulamin