Filmowa opowieść o primadonnie stulecia w Kinie Odra

opublikowano:

30 października o godz. 15.15 zapraszamy do Kina Odra w ramach cyklu KINO SENIORA na pokaz filmu MARIA CALLAS. Nieznana historia najsłynniejszej divy operowej wszech czasów o niespotykanej, trzy oktawowej skali głosu.

Kobieta, która żmudną pracą, katorżniczym poświęceniem i niespotykaną determinacją wspina się na szczyt. Nie tylko śpiewa, gra całym ciałem. Jej interpretacje operowych ról wstrząsają widzami: publiczność płacze, tupie, klaszcze. Otworem stają przed nią najlepsze sceny świata – Mediolańska La Scala i nowojorska Metropolitan Opera. Tłumy ją kochają. Ale ona nie kocha samej siebie. Świat postrzega ją jako diwę, wielką gwiazdę a dla samej siebie jest wciąż otyłą, zagubioną nastolatką z kompleksami. Fascynująca opowieść o kobiecie pełnej sprzeczności: wrażliwej i bezwzględnej, ambitnej i pełnej kompleksów, wykorzystującej innych i będącej wykorzystywaną.

Tajemnice, skandale i plotki, które wpłynęły na życie wielkiej artystki spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią, a Jackie Kennedy – piękną wdową po amerykańskim prezydencie, czym doprowadził ją do rozpaczy i depresji.

Jaka naprawdę była Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Zapraszamy na Kino Seniora we wtorek 30 października o godz. 15.15. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie OWE Odra i online na www.kultura.olawa.pl.

Centrum Sztuki Oława

dodaj komentarz
strona główna
drukuj


Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

oCity - foto

oCity 2012 - 2018 | polityka prywatności | regulamin