Dzień Dziecka w Jelczu-Laskowicach

opublikowano:

1 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 z okazji Dnia Dziecka zapraszamy małych i dużych widzów na Plac Jana Pawła II w Jelczu-Laskowicach na spektakl Teatru „Klinika Lalek” pt. „Księga gór”.

Jest to zabawna i roztańczona opera lalkowa z udziałem dużych figur, z ciekawymi lalkami i maskami. Kluczową postacią w spektaklu jest ekscentryczny czarodziej Górduch – zwany inaczej Liczyrzepą, Karkonoszem, Rzepiórem, Izerzakiem. Aktorzy zabiorą widzów w dowcipny świat Górducha pełnego zbawiennych endorfin.

Ponadto wystąpi przed Państwem trzech Wieszczów Narodów - Chopin, Goethe i Haszek, którzy zakochani do szaleństwa w przepięknej Lorelaj - Syrenie znad Renu, stworzą dzieła swojego życia. Zatańczą przed Państwem - alchemiczny Doktor Faust, Dzielny Wojak Szwejk oraz wyrwany z rozpaczy serca Chopina - polski rozbójnik Ondraszek. Jak to bywa w dobrych bajkach będzie również Księżniczka Emma - wielka miłość Liczyrzepy, zaklęta w wielką, kosmiczną Żabę. Całość kończą zaślubiny Liczyrzepy z Żabenną/Emmą i tańce weselne.

Spektakl wyreżyserował Wiktor Wiktorczyk, do muzyki i pieśni kompozytora Andrzeja Szymalskiego. Autorem scenografii i lalek jest Zbigniew Roszkowski.

Na spektakl zaprasza Burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak. Organizatorem wydarzenia jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.

Wstęp wolny - zapraszamy!

źródło: MGCK w Jelczu-Laskowicach

dodaj komentarz
strona główna
drukuj


Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

oCity - foto

oCity 2012 - 2018 | polityka prywatności | regulamin