Zapraszamy do Oleśnicy Małej na Mit i Historię

opublikowano:

W tym roku podczas majowego spotkania z historią zapraszamy na koncert pieśni patriotycznej Doroty Baran-Błaszczyk oraz sztukę "Baczyński" w wykonaniu Teatru Ekostudio z Opola. Podczas imprezy będziemy zwiedzać pałac, śpiewać przy ognisku oraz brać udział w warsztatach rękodzielniczych. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy poczęstują nas swoimi wypiekami.

12.05.2018, od godz. 16:30, Pałac w Oleśnicy Małej.

Zapraszamy na spektakl pt. BACZYŃSKI w reżyserii i wykonaniu Andrzeja Czernika, w którym zostanie przedstawiona sylwetka najważniejszego obok Gajcego poety Pokolenia Kolumbów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Opowiemy o 23 letnim zwyczajnym, niezwyczajnym chłopaku, który kochał, miał plany na życie, miał poczucie humoru, ale również o młodym człowieku, któremu w jednej chwili wojna i okupacja przekreśliła wszystkie marzenia.

Jego wiersze, pomimo silnego związku z czasem wojny, ukazują swój uniwersalny wymiar. W swych wierszach poprzez oniryczną konwencję poruszał problemy ponadczasowe, pełne refleksji nad młodością i dojrzewaniem, szukaniem ponadczasowych wartości.

Wstęp wolny.

Gmina Oława

dodaj komentarz
strona główna
drukuj


Waszym zdaniem (komentarzy: 5. )
~ Do Max ( gość )
Max swoimi komentarzami pokazujesz właśnie jakim sam raczej jesteś miernotą. Zanim coś skomentujesz, to może sam coś zrób, a nie siedzisz w fotelu i krytykujesz, pochwal się co Ty zrobiłeś, po za idiotycznymi komentarzami.
~ może tak, morze nie ( gość )
"Mit i historia" to juz kilku letni cykl spotkań o szerokiej tematyce poszerzajacy naszą kulturę.
Max, zanim zaczniesz z kolegami osobisty podbój przyszłości ogarnij lokalną teraźniejszość, proszę.
~ Max ( gość )
Ludzie zacznijcie żyć przyszłością i rozwojem... a nie jak miernoty tylko jedno w kółko bo nic innego nie umieją.
~ XXX ( gość )
Latami walczono o wolną Polskę, oddawano życie za nią, a Ty wyskakujesz tutaj z takim tekstem ? WSTYD...patriotyzm trwa każdego dnia, ale dla Ciebie to nie zrozumiałe jak widać, problem jest raczej w Tobie.
~ Człowiek ( gość )
Przepraszam. Czy tylko mi bokiem wychodzi ten patriotyzm, czy Wam też? Nie no wszystko fajnie, ale jak na każdym kroku czytam o biegu żołnierzy wyklętych, odsłonięciu pomnika wyklętych, o konkursie pieśni patriotycznej, o wystawie patriotycznej, a niedługo będę mógł nawet posadzić tyłek i puścić bąka na patriotycznej ławce, którą zamierza Błaszczak stawiać w każdym większym mieście to mi się odechciewa. Umiar! We wszystkim umiar !! !!

oCity - foto

oCity 2012 - 2018 | polityka prywatności | regulamin