XXVII Konfrontacje Instrumentów Dętych – Oława 2018

opublikowano:

13 i 14 marca br. po raz kolejny przyjadą do Oławy uczniowie szkół muzycznych na XXVII Konfrontacje Instrumentów Dętych.

W tym roku konkurs umieszczony został w Kalendarzu Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Szkolnictwa Artystycznego przygotowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Wiąże się to ze zmianą formuły imprezy. Przesłuchania odbywać się będą w każdym roku szkolnym przemiennie dla każdej grupy instrumentów dętych. Podczas dwudziestej siódmej edycji konkursu Jury oceniać będzie uczniów grających na instrumentach dętych blaszanych (m. in. trąbce, puzonie, waltorni).

W tegorocznym konkursie weźmie udział 74 uczestników z 33 szkół z całej Polski. Oławską szkołę reprezentować będzie 4 uczniów - trębaczy. Na uroczystą inaugurację zapraszamy do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Oławie 13 marca 2018 r. o godz. 10.30. Później rozpoczną się przesłuchania.

Tradycyjnie – nagrodzeni uczestnicy XXVII Konfrontacji zaprezentują się podczas Koncertu Laureatów w Centrum Sztuki ODRA w Oławie 14 marca o godz. 18.00.

(Na zdjęciu zeszłoroczna zdobywczyni Grand-Prix Maria Sujka)

PSM I st. w Oławie

dodaj komentarz
strona główna
drukuj


Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

oCity - foto

oCity 2012 - 2018 | polityka prywatności | regulamin