Mongolia-podróże Jakuba Czajkowskiego po kraju Czyngis-chana

opublikowano:

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza do Klubu Skrzydlatych (Ośrodek Kultury, filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) na spotkanie z Jakubem Czajkowskim – geografem i podróżnikiem, który 4.04.2019 o godz. 18:00 będzie snuć opowieści o podróżach w kraju Czyngis-chana.

Mongolia to kraj o bogatej kulturze i imponującej historii. Jej najcenniejszym skarbem jest przyroda. Nieskażona, dziewicza i wbrew powszechnemu mniemaniu niezwykle różnorodna. Na mongolskim stepie niewiele zmieniło się od czasów Czyngis-Chana, a Mongołowie bardzo chętnie witają gości i często zapraszają do swoich jurt. To jeden z nielicznych narodów niezmienionych jeszcze współczesnym stylem życia. Podczas spotkania będziemy mieli okazję podróżować przez zielone, ciągnące się po horyzont stepy. Po drodze odwiedzimy jurty nomadów i przyjrzymy się tradycyjnemu sposobowi życia pasterzy. Podróżowanie konno to wyjątkowa forma poznawania tej części świata. Konie od setek zajmują w kulturze Mongołów ważne miejsce, a ludzie wciąż nie wyobrażają sobie codziennego życia bez nich. Będziemy cieszyć się prawdziwą, niczym nie skrępowaną wolnością i przestrzenią, na sto procent obcując z majestatem natury...

Wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona.
O godz. 11.00 spotkanie klas szkolnych z podróżnikiem odbędzie się w OWE ODRA. Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt.

Jakub Czajkowski to geograf i podróżnik. Organizuje i pilotuje wyprawy przygodowe, trekkingowe, konne i rowerowe w różne miejsca na ziemi. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej, w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

Centrum Sztuki Oława

dodaj komentarz
strona główna
drukuj


Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

oCity - foto

oCity 2012 - 2018 | polityka prywatności | regulamin