Święto Bibliotekarzy w Gminie Oława

opublikowano:

16 maja br. w świetlicy wiejskiej w Gaci odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza. Gminę Oława na spotkaniu reprezentowała sekretarz gminy Oława Maria Bożena Polakowska. Sekretarz odczytała podziękowania od zastępcy wójta Teresy Jurijków-Górskiej skierowane dla wszystkich pracowników Biblioteki Publicznej w Bystrzycy i jej filii za zaangażowanie i trud pielęgnacji tradycji czytania książek. – Wierzę, że zasiane przez Państwa ziarenko zainteresowania książką wśród najmłodszych czytelników, zmieni się w wielką pasję i stanie się ich sposobem na życie. Podkreśliła, że biblioteki w naszej gminie poza codziennym udostępnianiem księgozbiorów, prowadzą działalność kulturalną, organizują spotkania z pisarzami, zajęcia dla najmłodszych, konkursy.  – Za to wszystko należą się Wam słowa wielkiego uznania.

Podziękowania i życzenia pracownikom biblioteki złożyli również: w imieniu dyrektorów placówek oświatowych dyrektor SP Gać Joanna Bałach-Frankiewicz i dyrektor Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Krystyna Boruń oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Stanisław Górka; kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Helena Masło, oraz przedstawicielki Klubu Seniora Kalina z Bystrzycy. Pani Bogumiła Jewusiak z Kaliny odczytała wiersz, specjalnie napisany na tą okazję przez panią Józefę Taracińską:

W bibliotece klucz do wiedzy, Biblioteka oknem w świat.
Mądra książka Ci doradzi, byś osiągnął życia start.
Czytać trzeba jak najwięcej, z tego płynie korzyść ta,
Każda książka to do wiedzy jest bezcenna jak kropla.
Biblioteka nam przyjazna, gdy brakuje nam już sił
To nadarza się okazja, by poczytać w resztę dni.
Nasze panie z biblioteki, miłe dla nas zawsze są.
Kiedy chcemy podpowiedzą, jakie książki teraz wziąć.


Dyrektor Gminnej Biblioteki Halina Sinkiewicz, wręczyła dyplomy długoletnim pracownikom biblioteki: Marii Bubale, Anecie Zygmunt, Małgorzacie Sinkiewicz-Siemasz oraz Małgorzacie Teuchmann.

Część artystyczna należała do sympatycznych dzieci z Publicznego Przedszkola w Gaci oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Gaci. Dzieci z przejęciem i wielkim zaangażowaniem przedstawiły bibliotekarzom i zaproszonym gościom –  jak to było z tą rzepką. A ich starsi koledzy z miejscowej szkoły recytowali wiersze. Pani Aneta Zygmunt z Biblioteki w Gaci przedstawiła prezentację, relacjonując działania prowadzone przez bibliotekę.

źródło: Gmina Oława

dodaj komentarz
strona główna
drukuj


Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

oCity - foto

oCity 2012 - 2018 | polityka prywatności | regulamin