Spotkanie z klasyką. Recital Bella Italia

opublikowano:

8 maja o godz. 18:00 zapraszamy na recital fortepianowy "Bella Italia", który będzie miał miejsce w filii nr 2 Centrum Sztuki w Oławie – Ośrodku Kultury przy ul. 11 Listopada 27. W programie usłyszymy arie i duety z oper włoskich kompozytorów, pieśni neapolitańskie oraz utwory fortepianowe Ferenca Liszta inspirowane muzyką włoską. Wystąpią: Eleni Ioannidou – sopran spinto, Rafał Majzner – tenor, Jerzy Owczarz – fortepian.

Koncert jest kolejnym z cyklu spotkań w ramach "Wieczorów lisztowskich" organizowanych we współpracy z Towarzystwem Ferenca Liszta we Wrocławiu. W klimat koncertu wprowadzi słuchaczy Juliusz Adamowski – założyciel i wieloletni Prezes Towarzystwa. Słowo o muzyce przygotowane przez doświadczonego pianistę i znawcę muzyki fortepianowej pozwoli słuchaczom lepiej poznać prezentowane na scenie dzieła.

„Wieczory lisztowskie" odbywają się w ramach współpracy Towarzystwa z Narodowym Forum Muzyki i Klubem Muzyki i Literatury we Wrocławiu, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Salonikiem Czterech Muz w Obornikach Śląskich, Starostwem Powiatowym w Trzebnicy, Centrum Sztuki w Oławie, Towarzystwem Muzycznym im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, Gminnym Ośrodkiem Kultury we Włoszakowicach oraz Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. F. Liszta w Głogowie.

Koncerty realizowane są dzięki pomocy finansowej Władz Samorządowych Województwa Dolnośląskiego i Gmin: Brzeg, Oborniki Śląskie, Trzebnica, Włoszakowice, Wrocław oraz Oława. Zapraszamy serdecznie.

Wstęp wolny.

dodaj komentarz
strona główna
drukuj


Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

oCity - foto

oCity 2012 - 2018 | polityka prywatności | regulamin